ماکارونی یکی از فرآورده‌های مهم گندم است که تولید آن را به چینی‌ها نسبت داده‌اند و مورخان عقیده دارند این محصول در قرن ۱۳ میلادی توسط مارکوپولو به اروپا و از آنجا به سایر کشور‌ها آورده شده است.

صنعت ساخت ماکارونی ابتدا از ایتالیا به فرانسه سپس به دیگر مناطق اروپا برده شد. دستگاه ساخت ماکارونی در سال ۱۸۶۰ میلادی ساخته شد که توسط نیروی حیوان کار می‌کرد. به تدریج در طول ۳۰ سال بعد دستگاه ساخت و ساز ماکارونی تغییر کرد و در سال ۱۹۳۴ دستگاه مکانیزه آن توسط یک شرکت فرانسوی ساخته و به بسیاری از کشورها صادر شد. طبق کتاب منتشر‌شده از سوی موسسه ملی ماکارونی، هنر ساخت ماکارونی مربوط به یک دوشیزه هندی است که هنگام تهیه خمیر نان، رشته‌هایی از ظرف بیرون افتاده و به صورت رشته‌رشته خشک می‌شود. بعد آن زن رشته‌ها را با آبگوشت می‌پزد و می‌خورد و می‌فهمد که غذای بسیار لذیذ و خوشمزه‌ای است و از آن پس ماکارونی ساخته می‌شود.

در حال حاضر ماکارونی یکی از فرآورده‌های پرمصرف در بسیاری از کشورهای جهان است. ماکارونی از نظر تکنولوژی جزء فرآورده‌هایی به نام پاستا است که شامل: اسپاگتی، ورمیشل، لازانیا، نودل و راویولی می‌شود. اختلاف این فرآورده‌ها در شکل و حالت فیزیکی آنهاست.

اولین کارخانه تولید ماکارونی‌ در آمریکا در سال ۱۸۴۸ در نیویورک تاسیس شد. شرکت New World Pasta بزرگ‌ترین تولیدکننده ماکارونی‌ در آمریکاست. در سال ۱۹۹۹ به عنوان یک شرکت خصوصی در صنعت ماکارونی‌ آغاز به کار کرد. این شرکت سابقاً در سال ۱۹۸۴ گروه پاستا را تشکیل داده بود. شرکت New World Pasta یک شرکت خانوادگی است. این شرکت در ابتدا تنها در آمریکا بازاریابی می‌کرد اما هم‌اکنون وفاداری بسیاری از مشتریان در سراسر دنیا را کسب کرده است.

یکی دیگر از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده ماکارونی در آمریکا شرکت PRINCE است که از سال ۱۹۱۲ شروع به فعالیت کرد. این شرکت از گروه شرکت‌های New World Pasta است.

یکی دیگر از بزرگ‌ترین کارخانه های تولیدکننده پاستا واقع شده در ایتالیا شرکت Barilla است که از سال ۱۸۷۷ شروع به کار کرد. این کارخانه یک شرکت خانوادگی است که توسط سه برادر تاسیس شده است. این شرکت ۴۰ تا ۴۵ درصد بازار ایتالیا و ۲۵ درصد بازار آمریکا را در دست دارد.

 

سالانه حدود ۵/۱۳ میلیون تن ماکارونی در سراسر جهان تولید می‌شود که ۵۰ درصد آن در کشورهای اروپایی، ۳/۲۲ درصد آن در آمریکای‌جنوبی و مرکزی، ۱/۱۶ درصد آن در آمریکای شمالی، ۴/۴ درصد آن درخاورمیانه، ۳/۴ درصد در کشورهای افریقایی و ۸/۱درصد آن در دیگر کشورهای آسیایی تولید می‌شود.

ایتالیا با تولید سالانه بیش از۳ میلیون تن بزرگ‌ترین تولیدکننده ماکارونی در جهان است. ایتالیا در سال ۱۹۵۵، ۱ میلیون و ۴۳۲ هزار و ۹۰۰ تن اسپاگتی تولید کرد و ۷۴ هزار تن از آن را صادر کرد.

در سال گذشته ایتالیا با تولید ۳ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۴۹۹ تن، آمریکا با تولید ۲ میلیون تن و برزیل با تولید ۱ میلیون و ۲۰۴ هزار و۹۰۰ تن، ترکیه۱میلیون و ۲۰۲ هزار و ۴۴۰  تن و روسیه ۱ میلیون و ۸۳ هزار تن ماکارونی جزء ۵ تولید‌کنندگان بزرگ ماکارونی در جهان بودند.

در سال قبل بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان پاستا در جهان: ایتالیا با مصرف سرانه ۲۶ کیلو به ازای هر نفر، تونس با مصرف سرانه ۱۶ کیلو به ازای هر نفر، ونزوئلا با مصرف سرانه ۱۲٫۲ کیلوگرم و یونان با مصرف سرانه ۱۱٫۵ کیلو سوئیس ۹٫۲کیلوگرم به ازای هر نفر بودند.

به طور متوسط مصرف سالانه مردم کشورایتالیا سالانه ۳۲ کیلوگرم، آلمان ۱۲ کیلوگرم، آمریکا و فرانسه و پرتغال ۶ کیلو‌گرم است.

اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۸، ۸٫۳۶۱ میلیارد دلار پاستا به فروش رسانید.

در سال ۲۰۰۹ در خرده‌فروشی‌ها، ۲٫۸۰۹  میلیارد دلار ماکارونی در ایتالیا، ۱٫۴۰۲ میلیارد دلار ماکارونی در آلمان و ۱٫۱۷۹  میلیارد دلار ماکارونی در فرانسه فروخته شد.

ایتالیا بزرگ‌ترین صادرکننده سال ۲۰۰۷، ۱٫۷میلیون تن پاستا صادر کرد. بزرگ‌ترین بازارهای صادرات ایتالیا، آلمان (۲۰% )، فرانسه (۱۳٫۷% )، انگلستان (۱۲٫۶% )، ایالات متحده ( ۹٫۵% ) و ژاپن (۴٫۲% ) هستند. ایتالیا حدود ۵۳% از مجموع تولید سال ۲۰۰۷ را صادر کرد.

 

 

  • تولید ماکارونی در ایران

در ایران نخستین کارگاه ماکارونی‌سازی در سال ۱۳۱۳شمسی با دستگاهی ابتدایی و ساده شروع به فعالیت کرد و تنها مورد مصرف سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های خارجی و معدودی از افراد ایرانی که در ارتباط با این مراکز بودند، قرار می‌گرفت. شاید به همین خاطر به ماکارونی رشته فرنگی نیز گفته می‌شود. به مرور زمان تولید ماکارونی در کشور افزایش یافت. تولید ماکارونی در سال ۱۳۱۶، ۲۰ تا ۳۰ کیلوگرم به‌طور روزانه بود.

صنعت ماکارونی برای نخستین بار در کشور در دهه های۳۰ و۴۰ به طور غیراتوماتیک و سنتی پایه گذاری و در سال ۱۳۷۳ با حمایت چند نفر از صنعتگران و برای نخستین بار به صورت صنعت تمام خودکار، به سبک کشورهای پیشرفته تاسیس شد.

با بکارگیری فناوری به روز کشورهای آلمان، سوئیس و ایتالیا در تولید و بسته بندی ماکارونی از سال ۱۳۷۳ به بعد در تولید ماکارونی در کشور ؛ و پیش از آن با فعالیت کارخانجات کوچک و به شکل سنتی هر کدام با ظرفیت روزانه دو تا سه تن می توان گفت در مجموع ۶۰۰ واحد از این دست در زمینه تولید ماکارونی فعالیت داشتند.

با تاسیس شرکت های صنعتی ، دیگر کارخانه های سنتی تولید ماکارونی نمی توانستند از نظر کمی و کیفی عرضه ای در بازار داشته باشند و کارخانه های صنعتی تمام مصرف کشور را با کیفیت عالی و با استاندارد کشورهای پیشرفته تولید کردند.در حال حاضر ۸۵% سهم بازار داخلی پاستای ایران در دست ده برند اول این صنعت می باشد.

امروزه سرانه مصرف ماکارونی در کشور چیزی حدود ۷ کیلوگرم است که در ۱۰ سال گذشته رشدی بیش از ۱۰۰ درصد داشته است. در آن زمان به دلیل بالا بودن قیمت ماکارونی و پایین بودن کیفیت و البته ترجیح مردم به مصرف نان، میزان مصرف ماکارونی حدود ۲٫۵کیلوگرم در سال برای هر نفر برآورد ‌شد اما طی این سال‌ها با افزایش سرمایه‌گذاری در این بخش و افزایش میزان تولید و کیفیت، مصرف این  نوع غذا افزایش شایانی پیدا کرد. البته فعالان صنعت ماكارونی معتقدند با توجه به تلاش‌های انجام شده سرانه مصرف ماكارونی در كشور باید به۱۰ تا ۱۴ كیلوگرم برسد.کارخانه‌های تولید ماکارونی هم اکنون با حدود ۷۰ درصد ظرفیت اسمی کار می‌کنند و لازم است که امکاناتی برای افزایش مصرف سرانه در کشور فراهم شود.

 

 

 

 

 

در سال‌های اخیر مصرف ماکارونی در ایران بسیار بالا رفته و به نظر می‌رسد در جیره غذایی مناطق شهری و حتی روستایی به طور دائم ماکارونی گنجانده شده و از آن استفاده می‌شود. در حال حاضر قریب به۳۰۰ واحد تولیدی کوچک و بزرگ مشغول فعالیت در این زمینه هستند. ظرفیت تولید ماکارونی در ایران بیش از ۷۰۰ هزار تن در سال است. با وجود کیفیت خوب محصولات ایرانی، واردات نیز به‌طور محدود از کشورهای ترکیه و ایتالیا برای فروش در فروشگاه‌های خاص انجام می‌شود

 

 

شما باید وارد شده باشید تا بتوانید دیدگاه بگذارید.